česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slovinský prezident předal ocenění představitelům Policie ČR a Armády ČR za pomoc při zvládání migrační krize v letech 2015 a 2016

Dne 7. prosince 2018 z rukou slovinského prezidenta Boruta Pahora převzala Policie ČR a Armáda ČR diplomy a medaile za zásluhy za pomoc Slovinsku při zvládání migrační krize v letech 2015 – 2016. Ocenění za českou stranu přebírali český velvyslanec na Slovensku a bývalý prezident Policie ČR Tomáš Tuhý a podplukovník Aleš Rybka za Armádu ČR.

Slovinský prezident Borut Pahor předal za pomoc Slovinsku při zvládání migrační krize ocenění zástupcům institucí z 11 zemí a představitelům slovinské státní správy, policie a ozbrojených sil. Mezi oceněné patřili zástupci institucí ze Slovenska, Německa, Rakouska, Maďarska, Francie, Estonska, Lotyšska, Litvy, Rumunska a Bulharska. Na slavnostním aktu za účasti velvyslankyně Věry Zemanové převzal za Policii ČR ocenění velvyslanec v Bratislavě Tomáš Tuhý, který v uvedeném období zastával funkci prezidenta Policie České republiky, a za Armádu ČR podplukovník Aleš Rybka, velitel dvanáctičlenného týmu Agentury vojenského zdravotnictví, který ve Slovinsku působil. Česká republika byla jedinou zemí, která přispěla na pomoc Slovinsku vysláním příslušníků ozbrojených sil.

Galerie