česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Lublaň
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Hornosavinské dolině postaven další provizorní most s pomocí českých vojáků

Dne 20. září 2023 byl v obci Ljubno ob Savinji slavnostně otevřen provizorní most zajišťují dopravu v místě postiženém katastrofálními povodněmi v srpnu t.r. Jednalo se již o třetí most, který do Slovinska dopravil Hasičský záchranný sbor ČR, a sestavili příslušníci Armády ČR. Most byl pojmenován Perun po bohovi ze slovanské mytologie.
 

Slavnostního otevření mostu se zúčastnili představitelé Velvyslanectví ČR v Lublani, pracovníci Správy pro civilní obranu a pomoc při katastrofách a také zástupci místní samosprávy. Slavnostní otevření zahájil svým projevem Pavel Sladký, zástupce velvyslance, který vzpomněl dlouholeté vztahy mezi Čechy a Slovinci. Připomněl význam členství v NATO, když v rámci této mezinárodní spolupráce lze vysílat příslušníky armády do partnerského státu k pomoci po povodních. Pracovníci Správy pro civilní obranu a pomoc při katastrofách stejně jako zástupci místní samosprávy děkovali za pomoc České republiky povodněmi postiženému Slovinsku.

Slavnost byla zpestřena kulturním programem v podání místních dětských umělců. Na závěr se po otevřeném mostě s radostí protančili starosta obce Ljubno ob Savinji s velitelkou civilní obrany v Celje.

Galerie


V Hornosavinské dolině postaven další provizorní most s pomocí českých vojáků