česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Animateka
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvání na projekci českých animovaných filmů na festivalu Animateka

České velvyslanectví v Lublani zve na projekci českých animovaných filmů na Mezinárodním festivalu animovaného filmu Animateka, který bude probíhat ve dnech 29.11. až 5.12. 2021 v Lublani v kině Kinodvor a Slovinské kinotéce (Slovenska kinoteka) a také online.

Mezinárodní festival animovaného filmu Animateka představuje ve třech soutěžních sekcích nejlepší krátké animované filmy ze střední a východní Evropy, evropské studentské animované filmy a filmy pro děti a mládež. Letos se uskuteční již 18. ročník.

Za českou scénu byl vybrán animovaný celovečerní film české režisérky Michaely Pavlátové Moje slunce Mad, natočený na motivy knihy Frišta (2004) české novinářky Petry Procházkové. Snímek byl oceněn Cenou poroty v Hlavní soutěži na mezinárodním festivalu animovaného filmu ve francouzském Annecy. Hlavní cenu si odnesl i z největšího filmového festivalu v Latinské Americe v mexické Guadalajaře (FICG).

Českou kinematografii dále zastoupí koprodukční film Myši patří do nebe (Jan Bubeníček, Denisa Grimmová, 2021) natočený podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatelky Ivy Procházkové a řada krátkometrážních snímků, například Jsme si o smrt blíž (Bára Anna Stejskalová, 2020), Milý tati (Diana Cam Van Nguyen, 2021), Sestry (Andrea Szelesová, 2021), Ant Hill (Marek Náprstek, 2021), Rudé boty (Anna Podskalská, 2021) a další.

Podrobnosti k programu naleznete na webových stránkách Animateka, Kinodvor Slovenska kinoteka.