česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvání na výstavu „G. J. Mendel a strastiplný příběh genů“ v Lublani

V rámci oslav 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela vás srdečně zveme na zahájení výstavy „G. J. Mendel a strastiplný příběh genů“ v úterý, 5. 4. 2022, 18:00, Městská knihovna Lublaň — Knihovna Šiška.
 

Výstava komiksů ilustrátorky Lucie Seifertové je věnována 200. výročí narození genetika Gregora Johanna Mendela, zakladatele genetiky. Zachycuje jeho život od narození, přes období studia v Čechách a ve Vídni, vstupu do kláštera až po pedagogickou praxi. Hlavní pozornost je věnována jeho výzkumné činnosti, zejména pokusům křížení hrachu a následnému výzkumu přenosu dědičných znaků rodičů na potomky.

Vernisáž výstavy bude v úterý 5. dubna 2022 v 18 hodin.

Výstava se koná pod záštitou velvyslance České republiky v Lublani, J. E. Juraje Chmiela.

Pozvánku na výstavu naleznete v příloze.

Komiksová výstava „„G. J. Mendel a strastiplný příběh genů“ byla kromě slovinského hlavního města vystavená i ve Vipavě a navštíví i další slovinská města. Pozvánky na výstavu budou vždy uveřejněny na webových stránkách velvyslanectví.

Brno, město kde G. J. Mendel strávil většinu svého života, mu vzdá hold u příležitosti 200. výročí jeho narození pořádáním festivalu, který bude probíhat od 17. do 24. července 2022 a propojí vědu, náboženství a zábavu.

Více informací o programu Mendel festivalu 2022 oslavující Gregora Johanna Mandela, opata a geniálního vědce, otce genetiky najdete zde.

přílohy

Pozvání na výstavu „G. J. Mendel a strastiplný příběh... 179 KB PDF (Acrobat dokument) 25.3.2022