česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka k účasti na 50. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2022

České velvyslanectví v Lublani zve slovinské děti, žáky, studenty a jejich pedagogy k účasti na 50. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2022. Tématem nadcházejícího ročníku je „MUZEUM“.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie i dobře známou výstavou doslova v celém světě. 

Každý rok je výstava zaměřena na unikátní téma volené Památníkem Lidice ve spolupráci s UNESCO. V roce 2022 oslaví 50. leté výročí Úmluva o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví, tématem nadcházejícího jubilejního 50. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2022 bylo proto zvoleno téma MUZEUM. Česká republika bude také v roce 2022 hostit mezinárodní setkání muzejníků v rámci Generální konference ICOM (International Council of Museums).  

Uzávěrka přihlášek do 50. ročníku soutěže je 11. února 2022. Více informací k podmínkám soutěže naleznete na webových stránkách hlavního pořadatele.