česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Rotary club Ljubljana - Center
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na benefiční koncert Hudby z období hrabat Celje

Koncert v podání studentů pražské Akademie hudebních umění HAMU a Akademie hudebních umění Univerzity v Lublani, se uskuteční ve čtvrtek 21. dubna v 19:30 v Národní galerii v Lublani.
 

Koncert je počátkem dlouhodobého projektu Mladé talenty, který vychází z dlouholeté úspěšné spolupráce spřátelených Rotary klubů Praha City a Ljubljana Center a je podporován Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze a Velvyslanectvím České republiky v Lublani. Nadále projekt podporují Rotary Distrikt 1912, RTV Slovinsko, která koncert zaznamená, sponzoři, dárci a kulturní mecenáši. V programu se bude prolínat hudba vytvořená na počátku 15. století, v období hrabat z Celje, s pozdně renesančními a raně barokními díly. Pojítkem mezi těmito obdobími a oběma zeměmi je Jakob Petelin (Jacobus Gallus Carniolus), který se narodil v Kraňsku a poslední období svého života prožil v Olomouci a Praze. Výroční koncerty se budou střídavě konat v Lublani a Praze. Oba kluby i obě hudební akademie pečují o spojení mezi Slovinskem a Českou republikou a vytvářejí základ pro další posilování všestranné spolupráce. Výtěžek z akce bude věnován talentovaným studentům z obou akademií na hudební vzdělání a specializaci v Praze, respektive Lublani, kteří by si takové studium sami nemohli dovolit.

Program: Kodex Speciálník, William Brade, Michael Praetorius, Giovanni Bassano, Orlando di Lasso, Orlando Gibbons, Thomas Morley, Jacobus Gallus, Giovanni Martino Cesare, Lorenzo Allegri, Johann Hermann Schein, Biagio Marini, Adam Michna z Otradovic.

Účinkují: Pěvecké konsorcium HAMU Praha, soubor zobcových fléten Hudební akademie Univerzity v Lublani (UL) a Barokní pozounové kvarteto Hudební akademie UL. Uměleckým vedoucím projektu je prof. Egon Mihajlović, Katedra staré hudby Hudební akademie UL.

Vstupenky lze zakoupit na stránkách Eventim.

Více o akci najdete na webových stránkách Rotary Slovenia.

První benefiční koncert Hudba hrabat z Celje bude probíhat pod záštitou prezidenta Slovinské republiky, pana Boruta Pahora.

Srdečně Vás zveme!