česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Knjižnica – Kulturni center Lendava
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření výstavy Jože Plečnik a Praha v Lendavě

Velvyslanec České republiky v Lublani, Juraj Chmiel se dne 5. září 2022 zúčastnil slavnostního zahájení výstavy „Jože Plečnik a Praha“ v Lendavě, za účastni místostarosty Lendavy, pana Ivan Koncuta a občanů obce Lendava.
 

Výstava byla otevřena k příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie a představuje nejdůležitější momenty Plečnikova díla v Praze, který se jako architekt Pražského hradu, kostela Nejsvětějšího Srdce Páně a jako profesor pražské Uměleckoprůmyslové školy zapsal do dějin Prahy i české architektury.

Projekt vznikl ve spolupráci se Velvyslanectvím České republiky v Lublani, Správou Pražského hradu, Kanceláři prezidenta republiky a s Knihovnou - Kulturním centrem Lendava.

Na výstavu jste srdečně zváni a bude k vidění do 30. září 2022.

Dále doporučujeme zhlédnout video k výstavě „České stopy“ ve Slovinsku: „Czech traces in Ljubljana“ (Pozoruhodné stopy zanechané českými architekty) připravené Velvyslanectvím České republiky v Lublani.) a zveme Vás na zahájení výstavy konané 19. září 2022 ve 14 hodin v Lublani na nábřeží řeky Lublanice, na Krakovskem nasipu.

Galerie


Slavnostní otevření výstavy Jože Plečnik a Praha v Lendavě