česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby prezidenta České republiky: Konec lhůty pro podání žádosti o zapsání do Zvláštního seznamu voličů

V neděli dne 4. prosince 2022 v 16 hod. končí zákonná lhůta pro předání nebo doručení písemné žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného zastupitelským úřadem v souvislosti s volbou Prezidenta ČR.

Ve Slovinsku vede zvláštní seznam voličů Velvyslanectví ČR v Ljubljani. Tento zvláštní seznam voličů je stálé povahy, tj. nevytváří se pro každé volby znovu.  Jeho aktualizaci (zápis/vyškrtnutí voliče) provádí velvyslanectví průběžně, a to vždy na základě příslušné žádosti voliče.

Žádost o zápis do zvlášního seznamu voličů (DOC, 33 KB)

Pro žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného Velvyslanectvím ČR v Ljubljani lze využít přiloženého formuláře. Žadatel se musí prokázat platným dokladem totožnosti (CP, OP) a dokladem potvrzujícím jeho dlouhodobý pobyt ve Slovinsku.

Upozorňujeme, že volič, který má trvalý pobyt na území České republiky a bude na základě své žádosti zapsán do zvláštního seznamu voličů vedeného Velvyslanectvím ČR v Ljubljani, bude automaticky vyškrtnut ze stálého seznamu voličů vedeného obecním úřadem, v jehož územním obvodu má místo trvalého pobytu v ČR.

V případě potřeby podání žádosti o zápis do zvláštního seznamu voličů můžete v sobotu dne 3. prosince 2022 od 8 do 16 hodin a v neděli dne 4. prosince 2022 od 8 do 16 hodin kontaktovat konzulární službu velvyslanectví, tel. +38651679105 nebo +38641679103.