česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Oficiální stránky společnosti Cinkarna Celje
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slovinská konsolidační banka prodává podíl v úspěšné chemické společnosti

Slovinská konsolidační banka (Družba za upravljanje terjatev bank, d. d., DUTB) zahájila prodej 12,83% podílu slovinské společnosti Cinkarna Celje d.d., významného výrobce pigmentu oxidu titaničitého. Termín pro předložení nabídek je 6. dubna 2022.

Cinkarna Celje patří mezi významné slovinské společnosti v oblasti chemického průmyslu. Hospodaření společnosti je stabilní a z účetní zprávy vyplývá, že za prvních devět měsíců minulého roku vytvořila 145,9 milionů EUR obratu a čistý zisk ve výši 26,2 milionů EUR. Slovinský stát má ve společnosti Cinkarna Celje 46% podíl prostřednictvím několika obchodních subjektů: DUTB – 12,83 %, Slovinský státní holding – 11,5 %, Modra zavarovalnica – 20,17 % a její krycí portfolio PPS – 2,07 %.

Slovinská konsolidační banka zveřejnila výzvu k předložení závazných nabídek k nákupu 12,83% podílu společnosti Cinkarna Celje, což představuje 104 504 akcií a 13,35 % hlasovacích práv. Zmíněný podíl se prodává jako celek. Akcie kotují na regulovaném trhu Lublaňské burzy (Ljubljanska borza), hodnota akcie dne 10. 3. činila 246 EUR. Nabídky ve slovinském či anglickém jazyce je nutné doručit nejpozději do 6. dubna 2022 do 12:00, výše kauce v nabídkovém řízení je stanovena na 0,5 milionu EUR. Více informací o investiční příležitosti a náležitostech závazné nabídky včetně kontaktů na zodpovědné osoby prodejce je k dispozici na stránkách DUTB.

Prodej menšinového podílu společnosti Cinkarna Celje je zajímavou investiční příležitostí pro potenciální zájemce o slovinský kapitálový trh a aktiva v oblasti chemického průmyslu se stabilním výhledem do budoucna.

Dagmar Šober, Ekonomicko-obchodní oddělení, Velvyslanectví ČR v Lublani