english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktualizace: ukončení nouzového stavu konzulárního úseku

Dovolujeme si upozornit, že od středy 16. září 2020 byl ukončen nouzový stav konzulárního úseku Velvyslanectví ČR v Londýně. Od tohoto data jsou platné veškeré termíny dříve sjednaných schůzek.

Provoz konzulárního oddělení velvyslanectví ČR v Londýně nicméně zůstává v omezeném režimu. Osobní návštěva je možná pouze při dodržení hygienických opatření (viz níže) a na základě předchozího objednání e-mailem. V případě mimořádných a nouzových případů je samozřejmě možné kontaktovat konzulát přímo kdykoliv i telefonicky.

Konzulát můžete kontaktovat na e-mailové adrese consulate.london@embassy.mzv.cz (v e-mailu prosíme uvést telefonní číslo) nebo telefonicky v pracovní době (9 – 12) na čísle  + 44 (0)207 243 7931. Mimo pracovní dobu velvyslanectví funguje nouzová telefonní linka +44 (0)7769 682 442 (upozorňujeme, že tato linka neslouží ke sjednávání schůzek, či podávání informací ohledně již sjednaných termínů).

Provoz a objednání k osobní návštěvě konzulárního úseku

O termín návštěvy je nutno požádat emailem. Bez předchozího objednání a následného potvrzení konzulárním pracovníkem nelze návštěvu realizovat.

Ve vlastním e-mailu uveďte vždy své telefonní číslo, jméno, příjmení, datum narození, případně datum  platnosti dokladu ČR (pasu nebo občanského průkazu) a stručný popis záležitosti, kterou chcete vyřídit.

Také zrušení termínu je nutno oznámit emailem nebo telefonicky. Jen takové oznámení lze spojit s žádostí o novou schůzku. Žádáme o ohleduplnost k ostatním klientům, kteří uvolněný termín mohou využít.

Telefonické konzultace s klienty slouží zejména pro zpřesnění konkrétních dokladů individuálně potřebných pro následnou návštěvu.

Na schůzku se prosím dostavte včas, aby bylo možné dodržet veškerá hygienická pravidla.  Pozdější příchod může způsobit značné posunutí schůzky. K návštěvě si prosím přineste již předem vyplněné příslušné formuláře, které budete podle účelu návštěvy na úřadě potřebovat. Vyplňování formulářů v prostorách úřadu způsobí narušení chodu sjednaných schůzek a hygienických opatření.

Hygienická opatření při návštěvě

Režim a hygienická opatření pro návštěvy úřadu jsou stanoveny v souladu s britskými opatřeními ZDE.

V místnosti pro veřejnost nesmí být ve stejný čas více než dvě zletilé osoby. Prostor místnosti bohužel neumožňuje její využití jako čekárny. Rodinám doporučujeme omezit počet přítomných osob na nezbytné minimum.

Navíc je stanovena povinnost používat ochranné prostředky pro zakrytí úst a nosu (ústenka/rouška, případně šála, šátek) pro osoby starší 2 let. Bez roušky nelze do prostoru místnosti vstoupit, při vchodu je žadatelům měřena teplota. Pokud máte teplotu, odložte prosím svou schůzku na později.

 

Dezinfekce místnosti a jejího zařízení se provádí pravidelně před návštěvou prvního objednaného klienta, jednací pult s příslušenstvím po odchodu každého klienta. Dezinfekční přípravek na ruce zajištěn v místnosti.