english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky pro cestování do Spojeného království

1. VSTUP NA ÚZEMÍ SPOJENÉHO KRÁLOVSTVÍ:

Spojené království na svém území zavedlo karanténní opatření. Tato opatření se nicméně NEVZTAHUJÍ na občany ČR. Více informací ZDE a ZDE. Výjimkou je situace, kdyby cestující ve čtrnácti dnech předcházející příjezdu/příletu pobývali i v zemi, na niž se povinnost karantény nadále vztahuje. Až na výjimky budou muset před cestou do Spojeného království všichni cestující vyplnit kontaktní formulář.

Všem cestujícím je doporučeno přicestovat pouze v nejnutnějších případech a po příjezdu se na všechny osoby vztahují platná vládní opatření pro celém území Spojeného království. 


2. DOPRAVA A TRANZIT:
Přeprava osobním automobilem i mezinárodní komerční přepravou je do Spojeného království možná. Z Francie funguje lodní přeprava z Calais do Doveru či Eurotunel.

Přímá letecká přeprava z ČR do Spojeného království je dostupná na denní bázi z Letiště Václava Havla v Praze. 

Aktuální možnosti pro osobní přepravu ze Spojeného království do ČR je možné nalézt ZDE.

 

3. OPATŘENÍ: 

Pokyny a zdravotní doporučení humanitární organizace "Doctors of the World" ohledně koronaviru ve Spojeném království je možné stáhnout pod tímto článkem. 

V platnosti jsou aktuální vládní opatření. Tj.  občané musí dodržovat odstup 2 metrů od ostatních lidí a vyvarovat se zbytných setkání. Od 4. července 2020 jsou otevřeny restaurace, kina, komunitní centra, knihovny, kostely a s výjimkami také hotely.  Zakázána jsou veřejná shromažďování více než šesti osob. Více informací ZDE.

 

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:
Další informace o vládních omezeních ve Spojeném království je možné nalézt ZDE.

Web britského Ministerstva zdravotnictví ZDE, NHS ZDE a Ministerstva dopravy ZDE.

Cestovní doporučení britské vlády ZDE

MZV na na webu i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána množstvím zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Upozorňujeme, že výše uvedená opatření se mohou kdykoliv změnit, stejně tak se mohou změnit platná dopravní omezení v rámci tranzitních zemí.
MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

 

přílohy

Pokyny humanitární organizace "Doctors of the World"... 519 KB PDF (Acrobat dokument) 22.5.2020