english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Arcibiskup Duka a generál Picek navštívili UK

(Archivní článek, platnost skončena 11.05.2016.)

Ve dnech 4. - 6. května navštívili Spojené království Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka a Náčelník generálního štábu Armády České republiky generál Vlastimil Picek. V průběhu návštěvy se setkali s českými krajany, navštívili významná místa spjatá s duchovní a obrannou sférou a uctili památku československých letců a vojáků, kteří ve Velké Británii bojovali ve druhé světové válce.

Arcibiskup Duka a generál Picek měli možnost společně navštívit kostel svatého Klementa Dánského, jenž je ústředním kostelem britského letectva, kde se setkali s vrchním kapalanem Royal Air Force Rayem J. Pentlandem. Dále navštívili katedrálu sv. Pavla a základnu Royal Air Force v Cosfordu, kde za druhé světové války sloužil otec Dominika Duky.

U památníku československých vojáků ve Westminsterském opatství uctili hosté památku padlých v letech 1940 - 1945.

V neděli 6. května sloužil arcibiskup Duka mši v londýnském Velehradu.

V závěru návštěvy předal generál Picek pamětní minci Náčelníka generálního štábu ČR Rudolfovi Čapkovi, jednomu z posledních žijících veteránů, kteří působili ve výsadkovém středisku Arisaig, a Záslužný kříž II. stupně panu Arnoštu Polákovi, který sloužil u 311. bombardovací perutě Royal Air Force.

 

Kardinál a Generál

Brookwood

Brookwood

kardinal a velvyslanec

Kardinal a General

kardinal a general