english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Charitativní aukce iniciovaná velvyslancem Liborem Sečkou pomohla získat 5500 liber na boj sedmileté Britky s rakovinou.

Ve společné charitativní aukci, do které věnovali podepsané dresy hráči londýnského West Hamu United Tomáš Souček a Vladimír Coufal a pražské Slavie Abdallah Sima, se podařilo vybrat více než 5500 liber, tedy přes 168 000 českých korun. Peníze poputují do fondu Isla's Fight, který pomáhá sbírat prostředky na boj malé Isly Caton se zákeřnou nemocí.

Společná aukce Velvyslanectví ČR v Lodnýně, West Hamu United a Slavie Praha probíhala od čtvrtka 11. do středy 17. března na webu londýnského klubu. Dokonce dvakrát v ní byl překonán dosavadní rekord 1 800 liber, za který se West Hamu podařilo v minulosti dresy vydražit. Dres Vladimíra Coufala se podařilo prodat za 2 510 liber, Tomáše Součka za 2 010 liber a Abdallaha Simy za 1005 liber.

Inicátorem akce byl velvyslanec Libor Sečka, který se se dozvěděl o Islině nemoci a oslovil proto české hráče West Hamu a jejich klub, stejně jako jejich bývalý klub Slavia Praha, aby mu s jejím uspořádáním pomohli. Samotnému velvyslanci se podařilo vydražit dres Abdallaha Simy, Slavia Praha poté zakoupila dres Vladimíra Coufala.

„Jsem velmi rád, že se nám tímto krásným gestem lidské solidarity podařilo udělat něco užitečného pro malou Islu. Zároveň mě velmi těší, že jsme toho mohli dosáhnout společně – Velvyslanectví ČR v Londýně, West Ham United, Slavia Praha a armády jejich fanoušku na obou stranách – což vidím jako příslib ještě větších věcí, které bychom společně mohli udělat v budoucnu„ komentoval výsledek aukce velvyslanec Sečka.

Sedmileté Isle byl ve věku dvou let diagnostikován vzácný dětský rakovinový neuroblastom. Byla nucena podstoupit operaci, která jí zachránila život, se zákeřnou nemocí ale bojuje nadále. Isla je velkou fanynkou klubu West Ham United, který jí s podporou její léčby pomáhá už několik let.