english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví Ukrajiny v Praze
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Chcete pomoct Ukrajině?

Na sbírkovém účtu ukrajinského velvyslanectví v Praze, které za vybrané peníze pořizuje vojenský materiál, se od dárců sešla už téměř miliarda korun. Do sbírky přispělo 115.000 dárců, kteří poslali 977 milionů korun. S nákupem a dopravou výzbroje pomáhá ukrajinskému velvyslanectví české Ministerstvo obrany. Za vybrané peníze shánějí odborníci z ministerstva techniku, kterou Ukrajina požaduje. Nakupy probíhají přednostně od českých výrobců, ale i ze zbrojních skladů po celém světě.

Ozbrojené síly a domobrana Ukrajiny nyní urgentně potřebují vojenský materiál pro obranu svých domovů, vlastní země a národní suverenity. Zastupitelský úřad a Úřad přidělence obrany Ukrajiny v Praze má seznam konkrétních požadavků ukrajinské armády, který lze ihned pořídit od českých firem.

Tato sbírka umožní, aby všichni přátelé a podporovatelé Ukrajiny mohli přispět k zastavení ruské agrese.

Jak lze pomoci?

Zastupitelský úřad Ukrajiny v ČR disponuje bankovním účtem (304452700/0300), na který lze zaslat finanční obnos určený pro následný nákup obranného materiálu. Donoři tedy zašlou finanční dar přímo ukrajinskému zastupitelskému úřadu v ČR.

Za shromážděné finanční prostředky zastupitelský úřad Ukrajiny vybere obranný materiál ve spolupráci s obrannými experty a zástupci Obranné sekce Hospodářské komory ČR a Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

V koordinaci se státními orgány, HK ČR, AOBP a ukrajinskou ambasádou bude zajištěna zákonem určená administrativa a následná logistika dodání.

Více na:

 https://supportukraine.cz/