english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: BBC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19: nová zpřísněná opatření v Anglii od čtvrtka 5. listopadu 2020

Premiér Boris Johnson oznámil, že od čtvrtka 5. listopadu 2020 do 2. prosince 2020 budou na území Anglie platit zpřísněná opatření v souvislosti s pandemií Covid-19. Současně byl od 3. listopadu v zemi zvýšen oficiální stupeň rizika teroristické hrozby na 2. nejvyšší - veřejnost má být obezřetná a hlásit jakékoliv podezřelé aktivity. 

Konzulární úsek velvyslanectví ČR v Londýně bude fungovat i nadále bez omezení pracovní doby.

Přímé letecké spojení mezi ČR a Spojeným královstvím nebylo přerušeno a z Londýna odlétá do Prahy a zpět alespoň dvakrát týdně letecký spoj společnosti Ryanair (letiště Stansted). 

- Zavřeny zůstanou obchody a zařízení, které nezajišťují základní potřeby (zavřou např. obchody s oblečením, tělocvičny, kina nebo kadeřnictví, otevřeny naopak zůstanou obchody s potravinami, lékárny apod.) 

- Výrazně omezen bude sektor pohostinství (povolen bude pouze nákup jídla a pití s sebou, nikoliv konzumace na místě)

- Lidé by měli vycházet pouze za prací, vzděláním, nákupem, ze zdravotních důvodů, venkovním individuálním sportem či z důvodu péče o ostatní

- Ve vnitřních prostorech se nebudou moci setkávat lidé z různých domácností; venku se budou moci setkávat max. 2 osoby z různých domácností

- Cestovat do zahraničí bude možné jen z pracovních důvodů; cestovat v Anglii se bude moci jen z nejnutnějších (pracovních, zdravotních) důvodů, vyjíždět se nesmí ani na vlastní chaty, a bude zakázáno přenocovat mimo bydliště z jiných než pracovních důvodů

- Otevřené zůstanou univerzity, školy a školky, úřady, firmy (pokud zaměstnanci nemohou vykonávat práci z domova) a kostely (pouze pro individuální modlitby), vše při dodržení přísných preventivních opatření.

Více informací na vládním webu: https://www.gov.uk/guidance/new-national-restrictions-from-5-november

Současně upozorňujeme, že MI5 dne 3.11.2020 zvýšila oficiální stupeň rizika teroristické hrozby ve Spojeném království na 2. nejvyšší - riziko je nyní "závažné", což znamená, že "útok je vysoce pravděpodobný". Veřejnost má být bdělá a hlásit bezpečnostním složkám jakékoliv podezřelé aktivity.