english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID: Londýn zavede zpřísněná koronavirová opatření od 16. prosince 2020

V Londýně budou až do odvolání kvůli vysokému počtu nově nakažených od středy opět platit nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru (tzv. Tier 3, velmi vysoká úroveň rizika). 

Co opatření znamenají?

- Členové různých domácností se nesmí setkávat uvnitř, ani na většině míst venku. Ve venkovních prostorech, např. parcích, může být max. 6 osob ve skupině.

- Pohostinství musejí mít zavřeno, resp. mohou nabízet jen takeaway/drive through/delivery - výdej přes okénka. Cestovat ven z Londýna se nedoporučuje a je doporučeno omezit cestování na minimum. Hotely a ubytování musí zavřít (krom ubytování pro služební cesty), a platí zákaz přenocování mimo Londýn (krom služebních cest).

- Kostely (mešity, synagogy) otevřeny, aleplatí zákaz kontaktu osob z různých domácností / support bubble. Svatby jsou povoleny do 15 hostů, hostiny zakázány, pohřby povoleny do účasti 30 osob.

- Amatérské organizované sporty jsou povoleny venku, s výjimkou rizikových kontaktních sportů, jako je např. rugby. Uvnitř jsou možné pouze sporty členů stejné domácnosti / support bubble. Velké sportovní akce diváky jsou uzavřeny, pokud není možné realizovat drive-in sledování z vlastního auta.

- Vnitřní volnočasové zařízení (galerie, divadla, koncertní sály, kina, turistické atrakce) musí zavřít.