english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den ozbrojených sil na Velvyslanectví

V úterý 28. června Velvyslanectví České republiky v Londýně oslavilo tradiční Den ozbrojených sil.

Akci zahájila velvyslankyně Marie Chatardová, která využila tuto příležitost ke spuštění nového projektu velvyslanectví s názvem “Children of Heroes”, jehož cílem je představit formou videoreportáží příběhy dětí a rodin československých vojáků, kteří za druhé světové války bojovali na území Spojeného království.

Více o projektu se můžete dozvědět zde.

Ředitel Národního Muzea České republiky pan Michal Lukeš následně otevřel putovní výstavu „Nikdy se nevzdáme!“, kterou muzeum připravilo společně s Vojenským historickým ústavem Praha, která připomíná 80. výročí operace Anthropoid a další významné události roku 1942. Výstava je v tuto chvíli umístěna v prostorách Velvyslanectví, odkud bude následně putovat na další místa v rámci Spojeného království.

Dalšími řečníky byli předseda Bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České Republiky pan Pavel Žáček, který vedl delegaci svého výboru ve Spojeném království, a také vojenský attaché Velvyslanectví brigádní generál Vratislav Beran.

Účastníci akce měli možnost nejenom exkluzivně shlédnout první dva díly “Children of Heroes”, ale také speciální krátký film Národního muzea k výstavě „Nikdy se nevzdáme!“.