english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Aylesburský klub
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Garden party česko-britského přátelství

Dne 25. července 2018 zorganizoval velvyslanec L. Sečka ve své rezidenci slavnostní Garden party pro Aylesburský klub, který je partnerem Velvyslanectví České republiky v Londýně.

Velvyslanec Sečka organizací Garden party oplatil laskavé pozvání Ayelsburského klubu z minulého roku k návštěvě města Aylesbury a účasti na formální a výroční večeři tohoto klubu. Historickým pojítkem Aylesburského klubu k České republice jsou města Wingrave a Aston Abbots (spadající správně pod Aylesbury), kde během druhé světové války sídlil prezident Edvard Beneš a úředníci jeho soukromé kanceláře. V této době byla mezi Čechoslováky a místními obyvateli navázána řada kontaktů, které jsou udržovány dodnes.

Garden party se zúčastnilo 30 členů klubu s manželkami, kteří vysoce ocenili dlouhotrvající a přátelskou linku mezi Českou republikou a tímto regionálním městem.

Aylesburský klub byl založen roku 1810 místními obchodníky za účelem pravidelných setkání k navázání nových kontaktů a partnerství. Důležitou součástí aktivit klubu se stala výroční večeře, při které se servíruje slavný a tradiční  regionální výrobek – Aylesburská kachna. Svůj účel i tradice si tento striktně pánský klub udržel dodnes.