english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzulát ČR v Manchesteru otevřen

Dne 19. března 2019 ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček slavnostně otevřel Generální konzulát České republiky v Manchesteru. Přítomen byl velvyslanec Libor Sečka, generální konzul Ivo Losman a další významní hosté.

GK sídlí na této adrese: 4 Brindley Road, Manchester M16 9HQ

Pro veřejnost bude Generální konzulát v provozu 21. března 2019. Jak si objednat schůzku k vyřízení konzulárních záležitostí (žádosti o cestovní pas, náhradní cestovní doklad atd.) se dozvíte na webových stránkách GK či na jejich Facebooku (Czech Consulate General in Manchester):

https://www.mzv.cz/manchester/cz/index.html

https://www.facebook.com/CZCGManchester/

Ministerstvo zahraničních věci ČR otevřelo nový Generální konzulát ČR v Manchesteru především z důvodu zájmu o poskytování lepšího servisu pro české občany, kteří žijí v severní části Spojeného království a potřebují konzulární služby. Dalším důvodem je významný potenciál rozvoje obchodně ekonomických vztahů a také silná vědecká a inovativní komunita v této části země.

Reportáž České televize

Ministr Tomáš Petříček dále v Manchesteru poobědval s českými krajany, kteří se v UK v různých profesích úspěšně etablovali. Ministr jim poděkoval za šíření dobrého jména ČR v zahraničí a za pomoc při posilování česko-britských vztahů. Paní Evě Ross, která v Manchesteru působila jako honorární konzulka ČR, předal kytici jako poděkování za výbornou práci.

V odpoledních hodinách proběhlo jednání českého ministra zahraničí se starostou Velkého Manchesteru Andy Burnhamem. Jednali zejména o možnostech regionální spolupráce.

V centru Manchesteru, před Central Library, byl vystaven model vozu Škoda Kodiaq.

Posledním bodem programu v Manchesteru byla slavnostní recepce v Art Gallery u příležitosti otevření Generálního konzulátu ČR, kde vystoupil ministr Tomáš Petříček a starostka Manchesteru June Hitchenová.

Galerie


Opening of the Czech Consulate General in Manchester by the Minister of Foreign Affairs, Tomáš Petříček