english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jolly Thompson
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mediální konference BBC a Českého rozhlasu v Londýně

Kdy: 19.06.2018

Dne 19. června 2018 se v londýnské centrále BBC konala Mezinárodní mediální konference pod názvem „Pravda a moc“, kterou za součinnosti velvyslanectví ČR společně uspořádali BBC Radio a Český rozhlas.

Hlavním tématem konference u příležitosti 100. výročí založení Československa a 95. výročí Českého rozhlasu byla role veřejnoprávních médií v současném neustále se měnícím světě, která se diskutovala v rámci třech tematických panelů: Pravda a moc, Digitální horizont a Budoucnost veřejnoprávních médií.

Po úvodních proslovech ředitele BBC Radio Boba Shennana, Generálního ředitele Českého rozhlasu René Zavorala a velvyslance ČR Libora Sečky konferencí provázel Sir John Tusa, bývalý ředitel BBC World Service s československými kořeny. Jako řečníci vystoupili dva bývalí ministři zahraničních věcí ČR Jan Kohout a Cyril Svoboda, prezident Rádia Svobodná Evropa Thomas Kent, ředitelka organizace Reportéři bez hranic Rebecca Vincentová, ředitel BBC Radio pro vzdělávání James Purnell, ředitel Reuters Institute na Oxfordské univerzitě Dr. David Levy, moderátorka hlavního zpravodajství BBC Reeta Chakrabartiová, ředitel distribuce Českých radiokomunikací Marcel Procházka, prezident Evropské vysílací unie Jean-Paul Philippot a další.

Program konference (PDF, 248 KB)

Mezi 150 účastníky byli ředitelé evropských rádií, novináři, členové Foreign Press Association, velvyslanci, představitelé Evropské vysílací unie a význační zástupci akademické sféry, z nichž se mnozí do debat aktivně zapojili svými dotazy.

Více k obsahu konference je k dispozici v následujících mediálních výstupech:

Český rozhlas

Lidové noviny

Konference, kterou inicioval velvyslanec ČR Libor Sečka a která mimojiné připomněla, že BBC Radio a Český rozhlas jsou dvě nejstarší rozhlasové stanice v Evropě (Sir John Tusa je nazval “dvojčaty”), byla představiteli BBC i Českého rozhlasu hodnocena velmi pozitivně a mezi účastníky měla skvělý ohlas.

Večer následovala recepce na rezidenci velvyslance Sečky.

Všechny fotografie od paní Jolly Thompson: https://jollythompson.dphoto.com/#/album/8686br

galerie


The BBC - Czech Radio Media conference "Truth and Power" on 19 June 2018