english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničí Tomáš Petříček ve Velké Británii

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček je ve dnech 19. a 20. března 2019 na pracovní návštěvě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Šéf české diplomacie na úvod své návštěvy slavnostně otevřel Generální konzulát ČR v Manchesteru. Druhý den návštěvy absolvoval v Londýně, kde jednal s britským ministrem zahraničních věcí Jeremy Huntem.
 

Ministr Tomáš Petříček během své cesty do Velké Británie v úterý 19. března 2019 slavnostně otevřel Generální konzulát ČR v Manchesteru a setkal se s českými krajany. Jednal také se starostou Velkého Manchesteru Andy Burnhamem o možnostech regionální spolupráce.

Generální konzulát ČR v Manchesteru otevřen

Ve středu 20. března ministr zahraničních věcí ČR jednal s britským protějškem Jeremy Huntem. Hlavními tématy schůzky byly ochrana zájmů českých občanů po brexitu, další spolupráce obou zemí, kybernetická bezpečnost a spolupráce v NATO. Ministr Petříček rovněž absolvoval návštěvu Královského institutu mezinárodních vztahů - Chatham House, kde vystoupil s přednáškou na téma budoucí bezpečnostní spolupráce mezi EU a Velkou Británií po brexitu.

Jednání ministra zahraničí ČR v Londýně