english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Schwarzenberg navštívilLondýn

(Archivní článek, platnost skončena 02.10.2015.)

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg navštívil ve dnech 12. -13. října Londýn. Setkal se s britským ministrem zahraničních věcí Williamem Haguem, promluvil v Chatham House na téma role menších členských států v post-lisabonské EU. Při slavnostní večeři a při panelové debatě pořádané Institutem pro strategický dialog se ministr Schwarzenberg setkal s britskými politiky, intelektuály, akademiky, businessmany a představiteli médií. Při slavnostní ceremonii na českém velvyslanectví předal dramatiku Tomu Stoppardovi cenu Gartias Agit.

Místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg navštíví ve dnech 12. -13. října Londýn. Setká se s britským ministrem zahraničních věcí Williamem Haguem, promluví v Chatham House na téma role menších členských států v post-lisabonské EU. Při slavnostní večeři v Garrick klubu a při panelové debatě v Institutu pro strategický dialog se ministr Schwarzenberg setká s britskými politiky, intelektuály, akademiky, businessmany a představiteli médií. Při slavnostní ceremonii na českém velvyslanectví předá dramatiku Tomu Stoppardovi cenu Gartias Agit.

Středa 12. října

Ministr Schwarzenberg bude jednat se svým britským protějškem Williamem Haguem. Ministři proberou aktuální politická témata, situaci v eurozóně a možnosti jejího řešení, energetickou politiku, víceletý finanční rámec EU, evropskou integraci zemí západního Balkánu či vývoj na Blízkém východě a v zemích severní Afriky.

Při slavnostní večeři pořádané Lordem Weidenfeldem se ministr Schwarzenberg setká s britskými politiky, lidmi z byznysu a akademiky.

 

Čtvrtek 13. října

Ministr Schwarzenberg se v Institutu pro strategický dialog zúčastní panelové diskuze se zástupci britských think-tanků a významnými novináři.  Debata se bude točit kolem České republiky a její zahraniční politiky.

Přednáška v Královském institutu mezinárodních záležitostí (Chatham House) se bude týkat role menších členských států v post-lisabonské Evropské unii. Moderátorem diskuze bude Lord Wallace ze Saltaire, britský politolog a odborník na mezinárodní vztahy a evropskou integraci.

Při slavnostní ceremonii organizované českým velvyslancem Michaelem Žantovským v  prostorách Zastupitelského úřadu předá ministr Schwarzenberg cenu Gartias Agit za šíření dobrého jména České republiky britskému dramatikovi českého původu Siru Tomu Stoppardovi.