english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pravidla pro vstup na území České republiky a možnosti přepravy ze Spojeného království

Ministerstvo zdravotnictví ČR s platností od 24. srpna 2020 aktualizovalo pravidla pro vstup na území ČR pro cestující. Toto tzv. Ochranné opatření je k dipozici ke stažení ZDE (PDF, 316 KB)

Společně s Ochranným opatřením jsou v platnosti i nadále tzv. pravidla pro vstup do ČR (tzv. "Semafor").
 
 

MEZINÁRODNÍ POZEMNÍ PŘEPRAVA DO ČR

Mezinárodní komerční přeprava (vlaková i autobusová) do/ze Spojeného království je umožněna. Autobusovou přepravu je možné rezervovat např. na webových stránkách společnosti Regiojet (odkaz ZDE).

SOUKROMÁ PŘEPRAVA DO ČR

Občanům, kteří plánují opustit Spojené království osobním automobilem by měl být bez problémů umožněn průjezd přes Francii, Belgii, Nizozemí i Německo. 

Francie vyhlásila 14denní karanténní opatření pro občany zemí EU, které samy na svých územích uplatňují karanténní pravidla pro mezinárodní cestující. Toto opatření platí na DOBROVOLNÉ bázi. Více informací ZDE.  

Pro aktuální informace ohledně cestovních omezení v jednotlivých zemích EU je možné navštívit stránky MZV ČR ZDE.

 

LETECKÁ PŘEPRAVA DO ČR 

Přímé letecké spojení do ČR bylo obnoveno. Přímé spoje odlétají z letišť Heathrow, Stansted, Edinburgh, Manchester, Liverpool, Bristol.

Upozorňujeme, že jsme zaznamenali případy letů do zemí EU, kdy nebyli čeští občané vpuštěni na palubu ani po prokázání záměru tranzitovat dále do ČR. Většina zemí EU nicméně tranzit českých občanů přes své území oficiálně umožňují. Situaci je třeba řešit na místě s Vaším přepravcem, který stanovuje aktuální podmínky přepravy, případně kontaktujte příslušné velvyslanectví ČR v zemi, kde se nacházíte