english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Památeční ceremonie za Československé vojáky na Brookwoodském hřbitově

Zástupci Velvyslanectví v čele se zástupcem velvyslankyně Michalem Strouhalem se v neděli 31. října zúčastnili tradiční vzpomínkové akce k uctění památky československých vojáků z druhé světové války na Brookwoodském hřbitově. Pořadatelem akce byla Memorial Association for Free Czechoslovak Veterans, vzpomínka se konala opět po 2 letech, vzhledem k tomu, že v roce 2020 musela být z důvodu pandemie zrušena.

Akce se vedle dalších hostů zúčastnil také manžel velvyslankyně Chatardové pan Benoît Chatard a vojenští přidělenci Velvyslanectví. Zástupce Strouhal vystoupil s projevem a společně s vojenskými kolegy položil věnce ve vojenské i civilní části hřbitova. Vojenští přidělenci dále věnovali čestnou plaketu původní 310. Československé stíhací perutě RAF současnému velícímu důstojníkovi 310. perutě RAF kapitánu Gary Simonovi. Původní plaketa byla bohužel zničena při požáru.

Během akce dále vystoupily také děti z Czech School Without Borders London, Czech school Berkshire, Czech School Surrey a České a slovenské školy Okénko v Londýně a zazpívaly hymny České republiky, Slovenska a Spojeného království.

Galerie


Brookwood Memorial Service 2021