english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR Londýn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní návštěva českých poslanců v Londýně

Ve dnech 13. - 17. května 2019 navštívila Spojené království delegace Volebního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Delegaci vedl předseda výboru Stanislav Berkovec (ANO 2011) a dále se zúčastnili poslanci Patrik Nacher (ANO 2011), Miloslav Rozner (SPD) a Lubomír Španěl (SPD).
 

Na  velvyslanectví ČR se členové delegace setkali s velvyslancem Liborem Sečkou. Následovala návštěva britského parlamentu, kde poslanci jednali s britskými protějšky Hilary Bennem (Labour party), předsedou Stálého výboru dolní komory pro vystoupení UK z EU, a Tomem Brakem, mluvčím strany Liberálních demokratů. Mezi diskutovanými tématy vedl brexit, aktuální stav vyjednávání mezi UK a EU, a současná politická situace ve Spojeném království.

Poslanci se také setkali s Matthewem Hamlynem, vedoucím Zahraniční kanceláře, a Neilem Johnsonem, zástupcem sněmovního výboru pro Volební komisi, kteří zodpovídali spíše technické dotazy k fungování britského parlamentu a legislativnímu procesu a organizaci voleb v UK.

Program v britském parlamentu zakončilo jednání s Lordem Andersonem, členem Sněmovny lordů za Labour Party a členem Parlamentního shromáždění Rady Evropy. Jednání se zaměřilo téměř výhradně na rozbor současného politického patu a procedurálních otázek k fungování horní komory britského parlamentu.

Následující dny čeští poslanci jednali na Ministerstvu médií, kultury a sportu s ředitelem Odboru pro vysílací strategie Ianem Neilem a ředitelkou Odboru mezinárodního vysílání Kathleen Stewartovou. Hlavním tématem byla správa veřejnoprávních médií v UK a jejich odpovědnost vůči politické moci a posluchačům/divákům.

V další dny členové delegace navštívili sídla některých významných britských médií – BBC, Reuters, The Times, Guardian a Evening Standard, kde jednali s představiteli jejich managementu o způsobech regulace britských médií, jejich financování, o trendu ústupu tištěných médií a rozmachu zpravodajství prostřednictvím sociálních sítí apod. Poslanci se sešli také s editorkou časopisu British Czech and Slovak Association Review Andělou Špindler-Brown k zajímavému povídání o specifikách britského mediálního světa.  

Galerie


Czech Deputies visit to London 13 - 17 May 2019