english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Elena Mozhvilo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sbírka českých krajanů na pomoc ukrajinským uprchlíkům

Sbírka české školy bez hranic Londýn a Charitativní organizace Compas na pomoc ukrajinským uprchlíkům

 

Milí rodiče našich dětí a studentů, podporovatelé, přátelé a kamarádi,

asi není nutné vysvětlovat, proč jsme se rozhodli za celou naši komunitu Czech School Without Borders, London v mediální spolupráci s ambasádou České republiky v Londýně podpořit humanitární pomoc uprchlíkům, kteří utíkají před válkou na Ukrajině. Společně se snažíme, aby naše pomoc opravdu rychle přišla do správných rukou. Společně s výborem školy jsme se rozhodli připojit k výzvě našich kolegů z charitativní organizace Compas Charity UK v Peterborough.

Česká škola bez hranic, Londýn přispěje za naši organizaci finanční částkou £2,000 na účet Compasu. Chceme vyjádřit podporu a solidaritu těm, kteří to nejvíce potřebují, tedy ženám a dětem. Finanční dary budou odvezeny týmem Compasu 24.3. a předány organizacím, které pracují přímo v terénu. Za vybrané peníze budou zakoupeny potraviny, léky a oblečení.

Vybrali jsme si právě Compas hlavně díky ústřední postavě celé organizace Petra Toráka, kterého si vážíme a chceme podpořit jeho upřímné snahy. V loňském roce se Petrovi podařilo otevřít Honorární konzulát České republiky právě v Peterborough a Petr se stal prvním českým honorárním konzulem romského původu. Hlavním cílem konzulátu je podpora našim spoluobčanům po Brexitu. Před tím, než se začal plně věnovat komunitní činnosti, se Petr stal vůbec prvním policistou romského původu v Británii. Za své aktivity podporující spolupráci a porozumění mezi romskými a neromskými občany získal v roce 2015 Řád Britského Impéria - The Most Excellent Order of the British Empire (MBE).

Vice info: www.compas.org.uk

www.petrtorak.com

Budeme velice rádi, když se k nám připojíte. Pomoc v jakékoliv výši přispěje tam, kde to je nejvíce potřeba. Myslíme si, že základní podpora ženám a dětem, kteří směřují do Evropy je v tuto chvíli to nejdůležitější.

Finanční podporu mohou zasílat i jednotlivci na účet COMPAS charity (HSBC bank, Compas, sort code: 40-36-15, account number: 92480824) nebo přes Paypal zde: tady musíme doplnit

Budeme rádi, když i Vy podpoříte naše společné snahy.

Vice info: www.compas.org.uk

www.petrtorak.com

 

Ukrajina