english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společný boj s koronavirem

Velvyslanec České republiky v Londýně dnes jednal s delegací zástupců kensingtonské radnice o českých a britských zkušenostech s čelením pandemii COVID-19 a spolupráci s vládními orgány, i úřady místní samosprávy při prevenci rizik.

Delegaci přijal v zahradě velvyslanectví velvyslanec Libor Sečka za účasti vedoucích jednotlivých úseků velvyslanectví, kteří představili nejen soubor opatření, kterými se řídí náš úřad, ale seznámili hosty také s vývojem nákazy v České republice a jednotlivými opatřeními, která jsou území ČR a na velvyslanectví v současné době platná. „V době rychle se blížícího konce přechodného období je klíčové, aby se čeští občané usazení v Británii včas zaregistrovali do settlement scheme. A jelikož k tomu potřebují mít platné české doklady, velvyslanectví se v maximální možné míře snaží i v komplikované pandemické době poskytovat plný rozsah konzulárních služeb. Ale současně musí zajistit plnou bezpečnost svých pracovníků i klientů. Možnost testování suspektních případů na covid-19 na blízké kensingtonské radnici, byť bylo umožněno pouze na několik dní, bylo v tomto směru neocenitelná a spolupráce s místními orgány si velmi vážíme“, uvedl při setkání velvyslanec Sečka.

Po jednání si členové delegace se zájmem mj. prohlédli naši zahradní “nano zeď“, pokrytou českým fotokatalytickým nanonátěrem, který čistí londýnský vzduch, silně zatížený emisemi z aut, a navíc zachovává povrch zářivě bílý. Při aplikaci v interiérech a osvětlení UV lampou pak nátěry působí jako ochrana i proti covid-19.

Členy delegace tvořili:

Hamish Wilson, člen vládního „Covid-19 Taskforce Field Team“

Barry Quirk, tajemník Kensingtonské radnice

Russel Styles, ředitel odboru veřejného zdraví Kensingtonské radnice

Serena Merker, asistentka ředitele Stylese

Andrew Willis, vedoucí místního hygienického dozoru (Environmental Health Commercial)

Nadia Hewitt, manažerka týmu hygienického dozoru Kensingtonské radnice

Británie, stejně jako Česká republika a další země Evropy, se snaží obnovit činnost ekonomiky paralyzované koronavirem, zajistit bezpečnost pracovníků i klientů podniků, úřadů i zdravotních zařízení implementací pravidel bezpečného provozu a zajištění sociálních rozestupů, a současně se připravit na další vlnu či vlny pandemie. Ruku v ruce s ukončováním systémů státní pomoci firmám a odstaveným pracovníkům Británie např. chystá masivní posílení systému testování na covid-19 tak, aby se co nejvíce pracovníků mohlo bezpečně navrátit do svých zaměstnání. Podporuje i výzkum vakcíny proti novému koronaviru. Česká republika a její průmysl nabízí mezinárodním partnerům české produkty pro prevenci či řešení dopadů pandemie, vedle výše zmíněných nátěrů např. i mobilní jednotky intenzivní péče, sofistikovaná nemocniční lůžka, elektronové mikroskopy a vybavení laboratoří, či masky z nanotextilií.

Velvyslanec Libor Sečka při uvedení britské delegace k jednání na zahradě Velvyslanectví ČR v Londýně

Velvyslanec Libor Sečka při uvedení britské delegace k jednání na zahradě Velvyslanectví ČR v Londýně

 

Debata s britskou delegací v zahradě Velvyslanectví ČR v Londýně

Debata s britskou delegací v zahradě Velvyslanectví ČR v Londýně