english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Peterborough byl otevřen nový Honorární konzulát České republiky vedený Petrem Torákem

Petr Torák se stal prvním českým Honorárním konzulem romského původu. Jeho hlavním úkolem bude zajišťovat konzulární služby a pomáhat českým občanům v oblasti Peterborough.

V oblasti žije významná česká a slovenská krajanská komunita čítající okolo 5000 lidí. Stejně tak bude nový Honorární konzul pomáhat prosazovat české zájmy v oblastech jako jsou kultura nebo rozvoj podnikatelských příležitostí. Nový Honorární konzulát sídlí v prostorách budovy Compas Charity na adrese 19 Fitzwilliam Street, Peterborough, PE1 2RU.

Honorární konzulát společně s novým konzulem otevřel velvyslanec České republiky Libor Sečka a ceremonie se zúčastnili také poslanec britského parlamentu za okrsek Peterborough pan Paul Bristow a ředitelka Rady Peterborough pro dobrovolné služby paní Leonie McCarthy.

Peter Torák pochází z Liberce a v Peterborough žije od roku 2000. V období 2006 – 2017 zde působil jako policista, za svoji práci s českou a slovenskou komunitou získal v roce 2015 prestižní ocenění – Řád britského impéria. Od roku 2017 pracuje ve společnosti PT Consultancy, kde se zaměřuje na poradenství v oblasti sociální práce, komunitní soudržnosti a práce s minoritami. Současně zastává pozici generálního ředitele Compas Charity, které je spoluzakladatelem. Je také členem Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny a poradcem Rady Evropy pro inkluzivní vzdělávání.

 

Petr Torák Konzul