english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vánoční charitativní sbírka

Je nám potěšením oznámit, že Česko-britská obchodní komora (CBCC) ve spolupráci s naším úřadem, organizuje vánoční charitativní sbírku na pomoc nemocnici Great Ormond Street Hospital (GOSH) a především dětem, které zde stráví vánočních svátky. 

GOSH byla vybrána díky českému propojení v nemocnici, panu profesorovi Janu Markovi, vedoucímu dětské kardiologie GOSH. Každý rok se  najde mnoho dětí, kterým jejich zdravotní stav neumožňuje strávit vánoční svátky doma. GOSH hledá způsob, jak přivést Vánoce do nemocnice a zajistit, aby se tyto děti a jejich rodiny cítily jako doma. Financování umožní rodinám strávit společný čas uhrazením pobytu na jednu noc v rodinném ubytování, zábavný den plný her a poskytnutí dárků na konci léčby atd. 

Profesor Marek byl velmi laskavý a souhlasil s tím, že se stane patronem této sbírky spolu s paní Sabrinou Sečkovou, manželkou pana velvyslance.

Oslovili jsme slavné Čechy žijící ve Spojeném království a je nám ctí, že mnoho z nich přispělo velmi zajímavými předměty, které můžete získat i Vy: 

Petr Čech – nejlepší brankář své doby s úspěšnou kariérou v Chelsea a Arsenalu 

Vladimír Coufal a Tomáš Souček – čeští fotbalisté, nyní hrající za fotbalový klub West Ham United 

Míla Fürstová – světově proslulá umělkyně známá svými dechberoucími leptanými obrazy. Jedno z těchto děl zdobilo obal alba skupiny Coldplay Ghost Stories 

Jakub Hrůša – jeden z nejlepších dirigentů na světě, nominován na Grammy 2021 za album Bohemian Tales v kategorii nejlepší klasické instrumentální sólo 

Profesor Jan Marek – vedoucí konzultant echokardiografie a prenatální kardiologie v GOSH 

 

Pro více informací o možnostech zúčastnit se prosím navštivte oficiální web CBCC