english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Libor Sečka navštívil ostrov Guernsey

Velvyslanec Libor Sečka v doprovodu manželky Sabriny navštívil ve dnech 8. – 11. července ostrov Guernsey. Cílem návštěvy byl další rozvoj přátelské spolupráce mezi Českou republikou a samosprávným ostrovem, závislého území britské koruny v Lamanšském průlivu, navázané v předchozích letech.

Velvyslanec se setkal s premiérem Guernsey panem Peterem Ferbache a ministrem zahraničních věcí panem Jonathanem Le Tocqem, aby společně probrali další možnosti spolupráce v oblastech jako je umění, obchod, vzdělávání nebo integrované záchranné služby.

Spolu s Davidem Ummelsem, vedoucím vnějších vztahů v obchodní komoře Guernsey a zakladatelem iniciativy Umění pro Guernsey, velvyslanec uctil památku československého válečného pilota Jaroslava „Yardeskie“ Nováka, který zahynul při obraně ostrova v roce 1943. Obřad se konal na lodi na místě sestřelu Novákova letadla. Jeho součástí bylo hudební představení českých autorů v podání místních hudebníků a také obraz na počest československého pilota od místní umělkyně paní Sally Ede-Golightly.

Galerie


Guernsey 072021