english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV CŘ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Libor Sečka společně s kluby West Ham United a Slavia Praha podpořili boj sedmileté Britky Isly Caton s rakovinou

Sedmileté Isle byl ve věku dvou let diagnostikován vzácný dětský rakovinový neuroblastom. Velvyslanec České republiky v Londýně Libor Sečka a fotbalové kluby West Ham United a Slavia Praha se spojili, aby formou aukce pomohli získat finanční prostředky na její léčbu.

Sedmileté Isle byl ve věku dvou let diagnostikován vzácný dětský rakovinový neuroblastom. Byla nucena podstoupit operaci v londýnské nemocnici Great Ormond Street Hospital, která jí zachránila život a v současné chvíli absolvuje experimentální léčbu ve španělské Barceloně. Odvážná mladá fanynka West Hamu z Hornchurch v Essexu po návratu do Velké Británie utrpěla těsně před Vánoci relaps a nyní se vrátila do Španělska, kde už se jí opět daří lépe.

Velvyslanec Libor Sečka se dozvěděl o Islině nemoci a oslovil proto české hráče West Hamu Tomáše Součka a Vladimíra Coufala a jejich klub, stejně jako jejich bývalý klub Slavia Praha, aby jí v jejím boji pomohli. Velvyslanec zajistil podepsané dresy Součka a Coufala a také útočníka Slavie Abdallaha Simy, jehož góly pomohly českému klubu dostat se až mezi nejlepších 16 v UEFA Evropské lize, kde se utká se skotským Glasgow Rangers.

Aukce tří podepsaných dresů probíhá od čtvrtka 11. března do čtvrtka 18. března a obsáhne tak oba souboje Slavie v osmifinále Evropské ligy proti Rangers FC, stejně jako nedělní duel West Hamu proti Manchesteru United.

Velvyslanec Sečka aukci okomentoval: „Fotbal je hra, ale je také mocným nástrojem pro spojování lidí. A jsem velmi rád, že v případě malé Isly se můžeme všichni spojit a pomoct jí v jejím boji. Jsem vděčný Slavii Praha, West Hamu United a jejich hráčům a fanouškům, že díky jejich obrovské solidaritě a soucitu můžeme společně vytvořit velmi užitečnou věc. Velmi doufám, že tím naší malé Isle pomůžeme!„

„Jako hráči West Hamu už dlouho víme o této odvážné holčičce a jejím těžkém boji a chtěli jsme udělat vše pro to, abychom pomohli získat prostředky na její léčbu. Mluvili jsme s panem Sečkou, který se stal velkým fanouškem našeho klubu, a darovali jsme podepsané dresy, které, jak doufáme, přinesou spoustu peněz na dobrou věc. "dodávají bývalí slávisté Tomáš Souček a Vladimír Coufal.

Aukce Isla Caton

Aukce Isla Caton

Aukce Isla Caton

Aukce Isla Caton