english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Creative Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec předal v Manchesteru ocenění Anděl pro lepší svět

Dne 10. prosince 2018 uskutečnil velvyslanec Libor Sečka služební cestu do severoanglického Manchesteru, kde jednal s místopředsedou rady města Nigelem Murphym o projektech spolupráce mezi Českou republikou a městem i širší oblastí Manchesteru, například v oblastech kultury, zdravotní péče, nanotechnologií i průmyslu a vědy.

Do rukou radního Nigela Murphyho velvyslanec Sečka také předal Dětskou Mírovou cenu „Anděl pro lepší svět“ ve formě krásné dřevěné plastiky a pamětní list (PDF, 56 KB) s básní "Remember 22!".

„Anděl pro lepší svět“ je ocenění, které vlastnoručně vytvářejí děti navštěvující Školičku základů umělecké práce pro děti v Malé Morávce. Za devět let existence si „Andělé“ získaly značnou popularitu. V minulosti je obdrželi např. Václav Havel, Dalajláma či Sir Nicholas Winton.

Městu Manchester byl „Anděl pro lepší svět“ udělen pod patronací hejtmana Moravskoslezského kraje (PDF, 734 KB), coby akt solidarity s obětmi teroristického útoku, který se v Manchesteru udál 22. května 2017.  

Velvyslanec Libor Sečka se v rámci cesty setkal také s paní Evou Ross, které jménem českého velvyslanectví v Londýně a Ministerstva zahraničních věcí ČR vyjádřil poděkování za veškerou práci a úsilí, které v roli honorární konzulky v uplynulých letech vynaložila ve prospěch zájmů ČR a jejích občanů v regionu severní Anglie.

Velvyslanec Libor Sečka s radním Manchesteru Nigelem Murphym a oceněním od českých dětí "Anděl pro lepší svět"

Velvyslanec Libor Sečka s radním Manchesteru Nigelem Murphym a oceněním od českých dětí "Anděl pro lepší svět"

 

"Anděl pro lepší svět" udělený městu Manchester

"Anděl pro lepší svět" udělený městu Manchester