english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví představilo české výrobky na charitativní akci

(Archivní článek, platnost skončena 23.05.2015.)

I letos se Velvyslanectví České republiky v Londýně zúčastnilo každoroční charitativní akce CFAB World Market, která proběhla 13. a 14. května v radnici Kensington a Chelsea. Její patronkou byla stejně jako v předchozích letech princezna Alexandra. Veškerý výtěžek z veletrhu je určen na podporu organizace CFAB (Protecting Children And Uniting Families Across Borders), která pomáhá dětem a rodinám v nouzi po celém světě.

Veletrhu se zúčastnilo přes 80 zemí světa, aby představily své národní produkty. V českém stánku, jehož záštitu převzala manželka velvyslance Jana Žantovská, byly prezentovány dřevěné hračky společností Cool Wood  a Wooden Toys, tradiční plastové hračky a modely letadel výrobního družstva Směr, loutkové divadlo firmy Interbubak, lízátka a bonbóny HORS, pardubické perníky z produkce P. Novotného a společnosti JaJa Pardubice. Firmy VK Komplet a Umarutti s.r.o. dodaly na český stánek špičkovou českou bižuterii. Na stánku nechyběla ani nabídka vína z jižní Moravy z vinařství Spielberg,  Karlovarská Becherovka či šumivá vína Bohemia Sekt a vyhlášené výrobky z broušeného skla firmy Egermann.

Princezna Alexandra obdivovala české broušené sklo. Poslanec parlamentu Andrew Mitchel a starosta Charles Williams se svou manželkou si zase vychvalovali pardubický perník.

 

charita

charita

charita

charita