english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR Londýn
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vojenské vzpomínkové akce

24. června, 30. června a 1. července 2018 se ve Spojeném království konaly tři vzpomínkové akce, kterých se zúčastnil přidělenec obrany ČR plk. Jiří Niedoba.

V neděli 24. června se konala výroční vzpomínková akce u památníku letišť z druhé světové války nacházejících se v rezervaci New Forest. Akce se zúčastnili zástupci spojeneckých států během druhé světové války, kteří položili osobně nebo v zastoupení věnce. Starostka města Christchurch měla slavnostní proslov. Památník v Black Lane připomíná letecké operace a 20 000 vojáků a 10 000 civilistů, kteří zde na dvanácti polních letištích sloužili a žili v kraji New Forest během druhé světové války.

V sobotu 30. června se v Plymouth uskutečnila velká regionální událost Den ozbrojených sil. Den začal vzpomínkovou akcí na padlé z druhé světové války, kdy vzácní hosté a příslušníci ozbrojených sil položili věnce k památníku RAF. Památník RAF stojí na plymouthském místě zvaném Hoe a vzpomíná mnoho národů, které se připojily k RAF během druhé světové války. Památník byl odhalen Air Marshal Sir John Curtiss dne 3. 9. 1989 při příležitosti 50. výročí vzniku druhé světové války.

V neděli 1. července se konala slavnostní vzpomínková akce v Capel-le-Ferne k připomenutí výročí Bitvy o Británii. Ceremonie byla rovněž věnována 25. výročí odhalení památníku Bitvy o Británii v Kentu.

New Forest

New Forest

Plymouth

Plymouth

 

Capel-le-Ferne

Capel-le-Ferne