english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Tom Dolezal
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vzpomínková akce na hrdiny Bitvy o Británii

Dne 7. 10. 2021 se asistent Přidělence obrany ČR zúčastnil, spolu s kolegy z DASSA – Asociace asistentů přidělenců obrany, a za laskavého doprovodu pana Toma Dolezala (FCAFA ltd.) vzpomínkové akce na hrdiny Bitvy o Británii. Nejprve položili věnce za Asociaci DASSA, Ambasádu České republiky a diplomatickou misi Nového Zélandu.

Po krátké prohlídce areálu památníku Bitvy o Británii - The National Memorial to the Few v Capel-le-Ferne se všichni přesunuli do blízkého městečka Hawkinge, kde navštívili Kentské muzeum bitvy o Británii. Toto soukromé muzeum je sice malé rozlohou, ale úctyhodné pokud se rozsahu sbírek týká. Najdeme zde i mnoho odkazů na Čechoslováky sloužící během Bitvy o Británii v řadách britského královského letectva.

Na závěr se všichni účastníci, spolu s manažerem muzea Davem Brocklehurstem MBE vyfotili u baneru Spirit of the Few, aby tak podpořili snahu o vytvoření unikátního sousoší v prostorách muzea.

Kromě reprezentanta České republiky byli na akci zastoupeni příslušníci Úřadů přidělence obrany Rakouska (prezident DASSA), Nového Zélandu, Argentiny, Austrálie, Čile, Peru a Polska.

Galerie


Heroes of Battle of Britain