english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Centre London
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

25. ročník festivalu Made in Prague v Londýně

25. ročník festivalu české kultury Made in Prague, bude ve dnech 7. listopadu až 10. prosince přehlídkou česko-britského současného umění, nových celovečerních i dokumentárních filmů, divadelních představení, slavností s živou hudbou a poezie ve veřejném prostoru.

Vítáme Vás na inspirativním, energickém a rozmanitém 25. ročníku festivalu české kultury Made in Prague, který bude přehlídkou česko-britského současného umění, nových celovečerních i dokumentárních filmů, divadelních představení, slavností s živou hudbou a poezie ve veřejném prostoru.

Festival, který je jednou z nejstarších národních kulturních přehlídek v Londýně a v celé zemi, navazuje na bohatá umělecká setkání s britským publikem v uplynulém čtvrtstoletí. Dnes více než kdy jindy věřím, že naše vzájemná kulturní interakce přispívá na obou stranách kanálu La Manche k upevňování přátelství a rozvíjení mezikulturních vztahů. Prostřednictvím výtvarného umění, filmu, hudby, divadla a dalších uměleckých projevů vedeme vzájemný dialog, obohacujeme se o poutavé příběhy, osobní zážitky a bezbřehé emoce.

Pětitýdenní program zahrnuje více než pětadvacet akcí v mnoha významných prostorách h po celé Velké Británii. Zahrnuje širokou škálu příležitostí k umělecké tvorbě, inspiraci a originalitě. Festival bude zahájen v prestižním Barbicanu britskou premiérou úspěšného filmu Extaseobohacenou o živou hudební předehru, následovat bude slavnostní premiéra výpravného filmu o olympijské legendě Emilu Zátopkovi, putovní projekce českých filmů v kinech Picturehouse napříč Velkou Británií a nová filmová přehlídka v londýnském Notting Hillu.

Mezi mnoha dalšími uměleckými žánry nebude chybět multimediální instalace Terezy Stehlíkové, audiopředstavení do mobilu Ty v mém domě Národního divadla, venkovní výstava fotografií Davida Gaberleho Looking for Prague a básně ve veřejném prostoru. Festival zakončí proud audiovizuálních hudebních vystoupení v rámci koncertu elektronické hudby v kulturním centru Rich Mix.

Více o festivalu a jeho programu naleznete na webu Českého centra Londýn.