english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace pro zájemce o au pair ve Spojeném království

Bodový imigrační systém nenabízí samostatný program pro zájemce o au pair, jako tomu bylo v minulosti. Jako au pair tak ve Spojeném království můžete pracovat, pokud splňujete některou z následujících podmínek:

  • Jste občany Spojeného království nebo Irska
  • Jste občany ze zemí EU, EHS nebo Švýcarska a jste držiteli pobytového titulu v rámci EU Settlement Scheme
  • Jste držiteli víza v rámci programu Youth Mobility Scheme
  • Jste držiteli víza, které umožňuje být zaměstnaný na jakékoliv pracovní pozici nehledě na kvalifikaci, například jakožto závislý rodinný příslušník osoby usazené ve Spojeném království

Není doporučeno spoléhat se výhradně na smlouvu uzavřenou s rodinou ve Spojeném království jakožto dokument, který vám umožní vstup do země za účelem práce jako au par. Naopak před započetím práce jako au pair se důrazně doporučuje překontrolovat si podmínky ohledně víz. Držitelům návštěvnického víza není umožněno ve Spojeném království pracovat.

V rámci nového imigračního systému nebudou občané EU ani nadále potřebovat vízum ke vstupu do Spojeného království za účelem krátkodobé návštěvy. Délka pobytu v takovém případě může dosáhnout maximálně 6 měsíců. Zároveň v rámci takového pobytu není dovoleno být ve Spojeném království zaměstnaný, a to ani jako au pair.

Co je to Youth Mobility Scheme ?

Youth Mobility Scheme je kulturní výměnný program, který umožňuje občanům zemí zapojených do programu, kteří splňují věkovou hranici 18-30 let, vyzkoušet si až po dobu dvou let život ve Spojeném království. Do programu jsou v současnosti zapojeny následující země a území: Austrálie, Kanada, Japonsko, Monako, Nový Zéland, Hong Kong, Korejská republika, San Marino a Taiwan.

Informace pro rodiny ve Spojeném království, které si přejí zaměstnat au pair

Před přijmutím au pair byste měli zkontrolovat podmínky víz dané osoby. Jako au pair nesmíte přijmout osobu, která je ve Spojeném království na návštěvnickém vízu. Občané ze zemí EU, EHS nebo Švýcarska, kteří do Spojeného království přicestovali po 31. prosinci 2020, již nemají automatické právo v zemi pracovat.

Více informací o podmínkách k zaměstnávání au pair naleznete zde.