english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzulát ČR v Manchester - nový zastupitelský úřad ČR

Generální konzulát (GK) ČR v Manchesteru je nový zastupitelský úřad ČR, který je oprávněn vykonávat podobně jako Velvyslanectví ČR v Londýně veškeré konzulární agendy. Původní úřad Honorární konzulát ČR v Manchesteru byl již proto uzavřen.
Do konzulárního obvodu nového úřadu patří North West England, Yorkshire and The Humber, North East England, Scotland a North Ireland.
V konzulárním obvodu Velvyslanectví ČR v Londýně  zůstává Greater London, East of England, East Midlands, West Midlands, South East, South West a Wales.
Víza do České republiky vydává pouze Velvyslaneství ČR v Londýně.

 

Od 21.3.2019 lze požádat na Na GK Manchester tedy i o cestovní doklady (pasy a cestovní průkazy), podat žádost o zápis matriční události (narození, sňatek, rozvod, úmrtí, změna jména a příjmení), podat žádost o osvědčení o státním občanství ČR, získat potvrzení o žití, nechat si ověřit pospis nebo kopii dokumentu.

Více podrobností lze najít na webové stránce https://www.mzv.cz/london/cz/konzularni_a_vizove_informace/zastupitelske_urady_cr_v_uk/index.html

Kontakty najdete na https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/kontaktni_cesky_urad/-mzv-publish-cz-o_ministerstvu-adresar_diplomatickych_misi-ceske_urady_v_zahranici-velka_britanie_generalni_konzulat.html

Podrobné informace, hodiny pro veřejnost a způsob objednávání schůzek na GK Manchester je uveden na https://www.mzv.cz/manchester/cz/konzularni_a_vizove_informace/index.html

GK Manchester rovněž řeší konzulární případy (zadržení, úmrtí, hospitalizace, případy nouze, atd.které se stanou v jeho konzulárním obvodu.