english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: University College Oxford
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

University College v Oxfordu zakládá stipendium Dr. Andreie Kleina

University College Oxfordské univerzity díky štědré podpoře jednoho z jejích bývalých studentů zakládá stipendium Dr. Andreie Kleina. Stipendium je určeno pro jednoho studenta ročně a představuje finanční podporu na studium v Oxfordu ve výši zhruba 9000 GBP na rok.

University College oznamuje založení Českého stipendia Dr. Andreie Kleina (Dr Andrei Klein Czech Scholarship). Toto stipendium, které štědře financuje Dr. Pavel Klein, neurolog z Marylandu ve Spojených státech, nese jméno na paměť jeho zesnulého otce. Je určeno na podporu nejchytřejších a nejšikovnějších studentů, kteří mají trvalý pobyt v České republice a usilují o možnost studovat na University College na Oxfordské univerzitě.

Doktor Klein započal své studium psychologie, filozofie a fyziologie na University College v roce 1974. Dle svých slov ho jeho zkušenost s bohatstvím kulturního a intelektuálního života v Oxfordu hluboce a pozitivně ovlivnila, a proto doufá, že tomu tak bude i pro držitele nového Stipendia Dr. Andreie Kleina.

„Život v oxfordské koleji, kde studenti z různých kultur a společenských vrstev bydlí a společně studují, poskytuje zkušenost, které se nic nevyrovná,“ říká Dr Klein. „Mým cílem je, aby držitelé Stipendia Dr Andreie Kleina opouštěli University College s tím, že využili všeho, čím je Oxford a University College mohou obohatit. Považuji za velké privilegium, že jsem mohl strávit důležitá léta svého mládí na University College v Oxfordu. Změnilo to můj život. Doufám, že toto stipendium umožní druhým získat podobnou bohatou zkušenost.“

Studenti s trvalým pobytem v České republice, kteří prokazují výjimečné studijní výsledky a/nebo potenciál, se mohou o stipendium ucházet. Stipendium je určeno pro jednoho studenta ročně a představuje finanční podporu na studium v Oxfordu ve výši zhruba 9000 GBP na rok.

Prosíme zájemce o více informací o stipendiu, aby se obrátili na následující adresu:

Bruce Forman, Admissions Manager, University College, High Street, Oxford, OX1 4BH nebo bruce.forman@univ.ox.ac.uk.