english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Zaorálek přijal ministra zahraničních věcí UK Johnsona

Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek jednal 25. září 2017 s ministrem zahraničních věcí a záležitostí Commonwealthu Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Borisem Johnsonem, který přijel do České republiky na pracovní návštěvu.
 

Ministři si vyměnili názory na témata spojená s odchodem Velké Británie z Evropské unie. „Potěšilo mě, že Theresa Mayová ve svém projevu minulý týden ve Florencii uvedla, že je bezpodmínečně nutné, abychom dále spolupracovali v oblasti obrany, bezpečnosti a rozvojové pomoci. ČR má na takové spolupráci do budoucna eminentní zájem,“ uvedl po schůzce ministr Lubomír Zaorálek a dodal, že ČR má zájem také na tom, aby zůstal zachován i neomezený pohyb zboží mezi oběma zeměmi, protože Velká Británie je naším čtvrtým největším exportním partnerem. 

Šéf české diplomacie svému britskému protějšku zopakoval, že je pro ČR důležité, aby práva českých občanů ve Velké Británii nebyla po jejím vystoupení z Evropské unie nijak zásadně omezena. „Boris Johnson mě ujistil, že práva našich občanů se po Brexitu nijak nezmění,“ doplnil ministr Lubomír Zaorálek.  

Ministři se během jednání zaměřili i na některá mezinárodně politická témata, jako třeba na Severní Koreu nebo Libyi, stejně tak hovořili o aktuální vnitropolitické situaci před nadcházejícími parlamentními volbami v ČR. 

Zdroj: Webové stránky MZV ČR

Ministr Lubomír Zaorálek přijal 25. 9. 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Borise Johnsona

Ministr Lubomír Zaorálek přijal 25. 9. 2017 v Černínském paláci ministra zahraničních věcí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Borise Johnsona