english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování

Pozn.: v souvislosti s uzavřenou Dohodou vydá Spojené království upravenou verzi podmínek pro bezvízový styk pro občany EU, informace platné k 1. 4. 2021.

Restrikce spojené s pandemií Covid – podmínky se mohou lišit v Anglii, Skotsku, Walesu i Severním Irsku, jednotlivé země mají rozdílný systém opatření, přehled na webu export.cz, blíže na stránkách o lokálních opatřeních ve Spojeném království, podmínky cestování do země

Turistické cesty – až do 6 měsíců pobytu bude umožněn pro občany EU bezvízový styk, od 1. 10. 2021 pouze s platným cestovním pasem (do té doby možno i s občanským průkazem)

Pracovní cesty

Krátkodobé – bezvízový styk, až do 6 měsíců pobytu bude umožněn pro občany EU, od 1. 10. 2021 pouze s platným cestovním pasem, tj. např. na obchodní jednání je možné do UK cestovat bez víza, výčet všech povolených (i dlouhodobějších) činností v rámci pracovního pobytu zde Immigration Rules Appendix Visitor: Permitted Activities - Immigration Rules - Guidance - GOV.UK (www.gov.uk)

Dlouhodobé – pro pobyty nad 6 měsíců bude nutné žádat o vízum, informace o jednotlivých typech víz zde EU, EEA and Commonwealth citizens - GOV.UK (www.gov.uk)

Další informace pro české občany o novém imigračním systému na stránkách Velvyslanectví ČR v Londýně