english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obchod se službami

Poskytovatelé služeb z EU a odborní pracovníci usazení v EU a působící ve Spojeném království budou muset prokázat, že splňují všechny místní příslušné předpisy.

EU readiness notices – tzv. oznámení o připravenosti se vztahují i na oblast služeb: Příprava na konec přechodného období (ec.europa.eu)

Finanční služby – rozcestník informací pro poskytovatele finančních služeb i jejich klienty je k dispozici zde: Financial Services Sector: End of Transition Period Guidance - GOV.UK

Autodopravci (Hauliers) – pro dopravce budou od 1. 1. platit nová pravidla pro dokumentaci, změní se také hraniční kontroly a bude jinak organizována doprava směřující do přístavů. Rozcestník informací pro dopravce je k dispozici zde: Transporting goods between Great Britain and the EU from 1 January 2021: guidance for hauliers and commercial drivers - GOV.UK

Odborné kvalifikace – seznam regulovaných profesí je na Home Page (naric.org.uk), Spojené království bude i nadále uznávat kvalifikace ze zemí EU, které jsou na obdobném standardu jako britské. Je nutné kontaktovat příslušného regulátora.