english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Hungry Communications Ltd
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká vína míří do Británie - Czech Wine Day 2022

Dne 28. 4. 2022 proběhl tradiční Wine Day zaměřený na propagaci českých vín na britském trhu. Kvůli pandemii coronaviru se poslední podobná akce konala v roce 2019. Tento Wine Day navazuje na dřívější aktivity a zároveň spouští kampaň na podporu českých vín na britském trhu. Akce, které se zúčastnilo 10 vinařství, byla podpořena jako projekt ekonomické diplomacie PROPED.

Po téměř tříleté pauze způsobené pandemií zorganizovalo Velvyslanectví ČR v Londýně společně s CzechTradem další z řady projektů ekonomické diplomacie (PROPED), tentokrát zaměřený na česká vína. Akce Czech Wine Day se zúčastnilo 10 vinařství, která svá vína představila nákupčím, distributorům, zástupcům hotelů, ale i novinářům zabývajících se vínem.

Česká vína v Británii nejsou tak známá jako například české pivo, jedním z cílů akce proto bylo i zvýšení povědomí o moravských a českých vínech. Wine Day představuje první z řady akcí, které jsou zaměřeny na propagaci českých produktů ve Spojeném království. Jak poznamenal jeden z vinařů: „Moc dlouho jsme si naše vína střežili doma, nyní je čas je představit celému světu. Dnešní akce a zpětná vazba návštěvníků na naše vína dokazuje, že máme co oslavovat a čím se chlubit.“

Další z akcí zaměřených na podporu zemědělských produktů v Británii proběhne dne 23. 6. 2022 – Czech Beer Day.

Michaela Chrtová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Londýně

přílohy

Czech Wine Day 2022 - brochure 9 MB PDF (Acrobat dokument) 4.5.2022