english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czechinvest
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se představily na gamingovém veletrhu EGX v Londýně

Největší veletrh se zaměřením na videoherní průmysl ve Spojeném království EGX se uskutečnil 22.-25.9.2022 v londýnském hlavním exhibičním centru ExCel London. Poprvé zde vystoupily i čeští vývojáři her. Šest českých herních studií se představilo britskému publiku a mělo tak možnost uvést své produkty na trh nebo získat poztřebnou zpětnou vazbu jak od hráčské komunity, tak od byznysu.

V Londýně jsme přivítali firmy zabývající se virtuální realitou jako je Divr Labs, vývojáře a operátora zábavní VR arény, která zároveň otevírá svoji pobočku v londýnském obchodním centru Westfield. Dále studio YORD zabývající se XR řešením nebo Victoria VR, jenž buduje své aplikační rozhraní v nově nastupujícím fenoménu metaverse. S VR řešením přijeli na EGX i zástupci Immersive Divison a představili hráčům svoji hru Blockstar. Ta se zatím nachází ve vývojové fázi, a tak před oficiálním uvedením kromě zvyšování povědomí o hře firma získávala cennou zpětnou vazbu.

Před oficiálním uvedením novinky je také herní studio GoldKnights, které brzy uvede svoji akční RPG hru The Last Oricru , kterou společně s vydavatelem Prime Matter a Plaion chtěli ukázat i ve Spojeném království.

Posledním účastníkem bylo studio CGE (Czech Game Edition), které je mj. vydavatelem populární společenské deskové hry Krycí jména. Cílem návštěvy Londýna bylo představit digitální/mobilní verzi hry, která bude uvedena na trh v příštím roce. Hra Krycí jména (Codenames) se ve Spojeném království těší velké oblibě a rozhodně se nejedná o neznámou značku.

Mnoho vystavovatelů, bohatý doprovodný program a plno zábavy se postaralo o celkem svižný průběh. Český stánek navštívily denně stovky lidí a my pevně věříme, že se českým herním vývojářům podaří na britském trhu uspět.

Erik Bolebruch, ředitel zahraniční kanceláře CzechInvest v Londýně

Galerie


Gaming EGX 2022