english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: SIA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pojeďte s námi na Space Comm Expo do Londýna!

V září letošního roku (7. - 8. 9. 2022) se ve Farnborough uskuteční druhý ročník Space Comm Expo, který je největším veletrhem v UK z této oblasti. První ročník byl výrazně zasažen pandemií koronaviru, letos se očekává vysoká návštěvnost i významní vystavovatelé. Velvyslanectví ČR v Londýně organizuje s finanční podporou projektu ekonomické diplomacie (PROPED) sektorovou firemní misi, která bude zahrnovat jak účast na veletrhu Space Comm Expo, tak návštěvu space clusterů v UK ve dnech 5. a 6. 9. 2022. Termín pro přihlášení firmy je do 15. 7. 2022. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme svůj zájem vyjádřit co nejdříve.

Sektor vesmírných technologií patří k jedním z velmi perspektivních - britské firmy nyní zastupují 6,5 % z celosvětového space sektoru, do roku 2030 by se podíl měl (i díky výrazné podpoře ze strany vlády) zvýšit na 10 %. Veletrh Space Comm Expo, který je organizován se záštitou UK Space Agency a UKSpace, nabídne možnost setkání s předními hráči v sektoru, s největšími dodavateli, ale i zajímavými start-upy a speakery. Ve stejném pavilonu, kde by se měl nacházet i stánek České republiky, vystavuje Thales, BAE Systems, ale i například Airbus, UK Space Agency nebo Viasat.

Podnikatelská mise bude rozdělena na dvě části – site visits a B2B networking ve space clusters (1-2 návštěvy dle finálního výběru, předpokladem je návštěva Skotska nebo severní Anglie, finální výběr proběhne dle přihlášených českých firem) ve dnech 5. – 6. 9. 2022 a účast na veletrh Space Comm Expo ve dnech 7. a 8. 9. 2022. Účast na veletrhu i návštěva clusterů bude finančně podpořena ze státního rozpočtu z fondu PROPED, podmínkou účasti je zajištění vlastního ubytování, přepravy do UK a případné letenky/vlaku při návštěvě clusteru (doprava centrum města-cluster bude zajištěna).

Termín pro závazné přihlášky je 15. 7. 2022. Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme indikovat zájem co nejdříve. Přihlášky prosím zasílejte na e-mail michaela_chrtova@mzv.cz

V případě dotazů se neváhejte obrátit na e-mail uvedený výše.

Michaela Chrtová

ekonomická diplomatka

Velvyslanectví ČR v Londýně