english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Webronica
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Propagace malých českých pivovarů v Británii

V roce  2020 měl  proběhnout již 6. ročník akce Czech Beer Day, která se vypracoval na jeden z největších B2B festivalů tradičně vařeného českého piva v Evropě mimo Českou republiku. Kvůli pandemii koronaviru nebylo možné akci uskutečnit v tradičním formátu, ale byla zaměřena na marketingovou podporu českého piva prostřednictvím cíleného marketingu a sociálních sítí. V roce 2021 se vrátíme k Czech Beer Weeku, kdy se ve vybraných hospodách po Británii podávají české pokrmy a točené pivo. Akce byla organizována jako projekt ekonomické diplomacie PROPED.

České pivovary si v minulých letech v Británii vybudovaly dobrou pověst, a jak uvedl velvyslanec Libor Sečka při zahájení loňského ročníku: „Před 177 lety v českých zemích vznikl coby významná pivní inovace dnes světově populární typ piva ‚Pilsner‘. Pivovarnictví zůstává tradičním národním klenotem, ale i v něm dokáží čeští sládci přicházet s novinkami a inovacemi.“ Kvůli pandemii koronaviru nebylo možné akci zaměřenou na setkání distributorů s českými pivovary letos uspořádat, je však důležité, aby podpora  českého piva v Británii pokračovala.

V Británii za rok 2020 výrazně vzrostla poptávka e-shopů a dalších online platforem, proto se projekt ekonomické diplomacie PROPED zaměřil na marketingovou podporu českého piva prostřednictvím content marketingu a sociálních sítí. Své produkty prezentovaly české malé a střední pivovary, které již ve Velké Británii působí nebo mají o trh zájem, např. Holba, Cvikov a Matuška.

Vývoz českého piva do Británie stoupá - Česká republika vyvezla za rok 2019 pivo v hodnotě 266 mil Kč oproti 218 mil. v předchozím období. V roce 2021 Velvyslanectví ČR v Londýně společně se zahraniční kanceláří CzechTrade plánuje další ročník Czech Beer Week/Czech Beer Day. Pro více informací se na nás neváhejte obrátit

Michaela Chrtová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Londýně