english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příležitost k účasti českých firem - energetický seminář na veletrhu All Energy v Glasgow

Kdy: 02.05.2018, Kde: SEC Glasgow, Skotsko

V rámci mezinárodního veletrhu All Energy 2018 budou na samostatné konferenci ve Skotsku představeny české inovace v oblastech smart energy a inovativních energetických technologií.

Veletrh ALL ENERGY 2018 ve dnech 2. - 3. května 2018 ve skotském Glasgow je významnou událostí v oblasti obnovitelné energetiky a udržitelných technologií. Akce, jež má značný mezinárodní rozměr, přináší vystavovatelům obchodní příležitosti a její oblíbenost potvrzuje rekordní návštěvnost i zastoupení sektorových nákupčích.

V rámci projektu ekonomické diplomacie připravuje velvyslanectví Londýn ve spolupráci s londýnskou kanceláří agentury CzechTrade na okraj veletrhu český seminář o moderních energetických technologiích, který proběhne v areálu veletrhu v Glasgow dne 2. května 2018. V rámci semináře budou britskému top B2B publiku představeny české firmy z oblastí smart energy a inovativních energetických technologií. Na závěr semináře proběhne obchodní networking, kde se české firmy budou moci setkat s britskými realizátory projektů obnovitelné energetiky, investory v oblasti smart energy, majiteli pozemků, distributory a obchodními agenty.

Spojené království využívá pestrý mix obnovitelných zdrojů energií včetně biomasy, a to jak pro výrobu elektřiny, tak tepla. Větrné a offshore elektrárny, solární fotovoltaika, vodní zdroje také přispívají k výrobě elektřiny, tepelná čerpadla a hluboká geotermální energie se využívají při výrobě tepla. Ve stádiu záměru je vybudování elektráren využívajících pobřežní vlny a přílivovou energii (např. zvažované projekty na řece Morsey, v Severn u Bristolu a ve Swansea ve Walesu). 

Obnovitelná a alternativní energetika patří k perspektivním oborům nejen s ohledem na strategii Spojeného království na snížení emisí uhlíku v letech 2020 – 2030. Současným cílem je, aby do roku 2020 bylo vyrobeno 30% elektrické energie z obnovitelných zdrojů a do roku 2025 ukončen provoz všech uhelných elektráren. Ve Spojeném království jsou obnovitelné zdroje podporovány v rámci dvou vládních programů, Feed-in Tariff a Renewable Obligation. Feed-in Tariff proplácí výrobu solární a větrné energie, která je dodána do sítě. Renewable Obligation ukládá britským výrobcům elektřiny povinnost navyšovat podíl elektřiny, kterou do sítě dodávají z obnovitelných zdrojů. České firmy již jsou v oblasti obnovitelných zdrojů energie ve Spojeném království aktivní, např. při výstavbě a rekonstrukcích malých vodních elektráren. 

V případě zájmu o účast na tomto semináři neváhejte kontaktovat obchodní oddělení velvyslanectví ČR v Londýně - ales_opatrny(@)mzv.cz.

Aleš Opatrný, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Londýně