english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CzechInvest
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti českých technologických start-upů v Londýně

Unikátní příležitost pro české technologické start-upy získat zkušenosti a kontakty v Londýně! V rámci doplňkové výzvy se mohou do 26.9.2018 start-upy hlásit do programu CzechAccelerator. 

České start-upy se mohou přihlásit k účasti do programu CzechAccelerator, realizovaného agenturou CzechInvest. Získají možnost zúčastnit se 3 měsíční akcelerace (leden-březen) v Londýně, který patří k nejdůležitějším světovým cetrům start-upové a IT scény. 

Termín pro přihlášení je 26. 9., podrobnější informace je možno získat a registraci provést na stránkách CzechInvest.

CzechAccelerator v Londýně byl slavnostně spuštěn v září 2018 a v rámci prvního tříměsíčního turnusu v něm získávají zkušenosti nadějné české firmy Harwario a Expando. 

Školení českých start-upů v Londýně v rámci CzechAccelerator bude v rámci smlouvy s CzechInvest zajišťovat zkušený místní partner ImpactHub sídlící na Kings Cross. Vybrané české start-upy mají možnost se u ImpactHub inkubovat třikrát ročně, vždy v termínech leden-březen, duben-červen a září-listopad a to vždy maximálně po 5ti start-upech v daném období.

Londýn představuje pro nejinovativnější firmy v oblasti ICT nejen ideální vstupní bránu na 65 milionový britský trh, ale hlavně odrazový můstek ke globální expanzi. Británie je jedním z globálních center finančních a komunikačních technologií a předním centrem evropským. Plných 43% velkých evropských digitálních společností vzniklo ve Spojeném království, a na evropské špičce je Británie i v rychle rostoucím sektoru finančních technologií (fintech), který má v UK objem 200 mld. Kč, za rok 2017 získal 5 mld. USD kapitálových investic, generoval 56 mld. GBP zisků  a zaměstnává 60 tis. osob. Celkově londýnský digitální sektor čítá přes 300 tis. pracovních míst, 70 inkubátorů, působí v něm 205 tis. start-upů.

Aleš Opatrný, ekonomický diplomat velvyslanectví ČR v Londýně