english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva pro české start-upy k účasti na prezentaci v Londýně

Velvyslanectví Londýn zve české start-upy k účasti na "Central European Start-ups Day in London". Termín pro přihlášky je 10.6.2017

Velvyslanectví Londýn zve české start-upy k účasti na "Central European ICT Day in London". Již tradiční akce, v rámci které mají technologické start-upy z České republiky, Maďarska, Polska, Rakouska a Slovenska možnost se představit v Londýně britským a mezinárodním investorům, ale i přímým klientům ze sektoru velkých korporací, proběhne dne 5. října 2017 v centru Londýna. Akce se bude mít možnost za Českou republiku zúčastnit 5 vybraných start-upů, které vzejdou ze soutěže. Termín pro přihlášky do výběrového řízení je 10. června 2017. Výběrové řízení proběhne v Praze od 19:00 hod. dne 22. června 2017.    

Prezentaci připravuje velvyslanectví ČR v Londýně ve spolupráci s londýnskou kanceláří CzechInvest, Czech ICT Aliancí, londýnskou kanceláří PWC, British-Czech Chamber of Commerce a partnery ze zemí Visegrádské skupiny a Rakouska. Letos se tato úspěšná akce uskuteční již ve třetím ročníku. V letošním roce bude akce primárně zaměřena oblasti FinTech, Life Sciences a IoT, možná je ale i účast kvalitních projektů z dalších oblastí ICT. 

V předvečer prezentace, tedy 4. října 2017, se v letošním ročníku participující start-upy budou mít možnost zúčastnit v Londýně workshopu zaměřeného na aktuální trendy v britském a světovém ICT sektoru, prezentační dovednosti a dále budou mít možnost navštívit některý z londýnských inkubátorů technologických firem a zúčastnit se networkingového večera. 

Londýn představuje pro začínající firmy v oblasti ICT nejen vstupní bránu na 65 milionový britský trh, ale i ideální odrazový můstek ke globální expanzi. Velká Británie je jedním z globálních center finančních a komunikačních technologií a předním centrem evropským. Tuto skutečnost potvrzuje např. rozhodnutí konat prestižní výroční konferenci TechCrunch Disrupt, zaměřenou na ICT a start-upy, vedle San Francisca, New Yorku a Pekingu právě v Londýně; dokladem je i rozhodnutí společnosti Apple (učiněné až po referendu o Brexitu) umístit do Londýna sídlo jedné ze svých největších poboček mimo USA (od roku 2021 bude sídlit v adaptované Battersea Power Station). Také společnost Google po referendu oznámila, že rozšířením svého London Campus (o 3 tis. pracovních míst) vytvoří v UK své druhé největší vývojové středisko na světě, a společnost Facebook rovněž otevře své nové ústředí v Londýně. Pokračují také investice samotných britských společností do ICT, dle průzkumů 60% z nich očekává, že v letošním roce bude do této oblasti investovat více, než loni. 

Aleš Opatrný, ekonomický diplomat, velvyslanectví ČR v Londýně

 

přílohy

CEE start-ups day 2017 2 MB PDF (Acrobat dokument) 5.6.2017