english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Michaela Poláková
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CZEXPATS Interview: Michaela Poláková, zpěvačka a skladatelka

Ve Spojeném království dnes žije okolo 100 000 obyvatel s českým občanstvím či původem. Najdeme mezi nimi mnoho významných osobností, ale také lidi s unikátními příběhy. Ty nejzajímavější jsme se Vám rozhodli představit v našem projektu projektu „CZEXPATS Interviews“, tentokrát se zpěvačkou a hudební skladatelkou Michaelou Polákovou.

Jakým způsobem dopadla pandemie na hudební svět? Jak těžké je prosadit se jako hudebník v kompetitivním prostředí Velké Británie? A jaké přednosti nabízí studium hudby ve Velké Británii oproti výuce v české Republice? O tom všem se dozvíte v našem rozhovoru se zpěvačkou a hudební skladatelkou Michaelou Polákovou.

Michaela Poláková je skladatelka, zpěvačka, textařka a klavíristka působící v Essexu v Anglii. Vystudovala populární hudbu a současnou klasickou skladbu na Pražské konzervatoři a University of East London, získala také magisterský titul v oboru skladba na King’s College London. Nedávno vydala kritikou oceňované album 'Ellis Island' prostřednictvím Warner Music, které natočila se zpěvačkou Natálií Kocábovou, kytaristou Nickem McCabe (The Verve) a baskytaristou Fernando Saunders (Lou Reed).